BLOG - 28.10.2020

Pozitivní mysl aneb jak zůstat nad věcí i v negativní době

Současná doba nás vyčerpává možná více, než jsme si dokázali představit. A co je na tom nejhorší, je, jak se zdá, konec v nedohlednu. Proto jsme se v ČMAPM rozhodly, že budeme na našich sociálních sítích postovat inspiraci, jejíž zdrojem jsou naše členky.

Jedná se o sérii postů zaměřených na to, co pandemie koronaviru přinesla – do našich byznysů, profesních návyků i osobních životů. Mnohým z nás se životy obrátily naruby a po relativně klidných letních měsících se obracejí znovu. Klíčem, jak tuto dobu přečkat, mohou být různé motivační citáty a hesla – naše #choosewomen Lenka Valíčková se řídí například tímto výrokem Steva Jobse: „Nemám zájem být nejbohatším člověkem na hřbitově. Chci v noci usínat s tím, že jsem udělal něco báječného… Na tom mi záleží.“ Díky tomuto heslu vyrábí motivační dárky, které také mohou pomoct zahnat chmurné období.

Negativní časy mohou přinést užitečné změny do budoucna. Mnoho lidí začalo v karanténě více dbát o své zdraví – ať už ze strachu nákazy koronavirem nebo posílení imunity. Oblíbeným se stal také pobyt na čerstvém vzduchu, možná i zásluhou toho, že na procházky žádné větší restrikce neplatí. Akcionářům Netflixu tato doba asi také nahrála do karet, nicméně profitovat můžeme i z jiných činností. Chtěli jste se naučit nový jazyk, ale nikdy nebyla vhodná doba? Zkuste to teď! On-line najdete spoustu materiálů i aplikací, které vám s vaším učením pomohou. Baví vás tvořit rukama? Vezměte do ruky papír, vodové barvy a zabavíte sebe i vaše děti. Věříme, že malování vodovkami vaše starosti nevyřeší, ale může to být poněkud užitečná cesta, jak se zbavit (alespoň částečně) stresu. Chystáte se už pár týdnů na větší úklid? Pravda, tato činnost se zřejmě neřadí mezi oblíbené aktivity, ale čas, který nám je právě dáván, může vyústit v čistší domov a kousky z vaší šatní skříně, které již nějakou dobu nenosíte, mohou udělat radost klidně někomu jinému.

Inspiraci také mohou přinést knihy. Co číst, když se chcete vzdělat v oblasti podnikání? Sepsaly jsme pro vás v článku zde. Pokud preferujete audio verzi, pak určitě najdete inspiraci v podcastech Podnikatelka, které pro info.cz nahrává naše prezidentka Kateřina Haring. Pokud vás však trápí, že jste stále zavření doma a home-office je už pomalu noční můrou, pak vám možná pomohou některé z našich tipů.

Nesnažíme se situaci zlehčovat, to vůbec ne. Samy víme, jak je tato doba náročná a co všechno způsobila. Dnes už je možná jisté, že se nevrátíme k životu, jaký jsme žili před pandemií. Jakkoliv je tato doba ale náročná, nezbývá než věřit, že přinese také nějaká pozitiva.

Jaké jsou vaše tipy a triky, které vám pomáhají udržet se v psychické kondici? Podělte se s námi na office@cmapm.cz nebo na našich sociálních sítích Facebooku, Instagramu nebo LinkedInu.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED