BLOG - 30.9.2020

U on-line konferencí zůstáváme!

Nepříznivý vývoj situace kolem pandemie nemoci COVID-19 nám stále neumožňuje uskutečnit v plné míře setkání, která bychom si přáli. Vážíme si tedy proto alespoň vymožeností v podobě moderních technologií, které nám umožňují se spojit i na dálku. Po naší konferenci s názvem Jak ven z nepřehledné doby aneb mužský a ženský pohled, která proběhla minulý týden (více informací zde), jsme tento týden naše spojení směřovaly za hranice České republiky.

Velvyslanectví v Myanmaru

Česká velvyslankyně v Myanmaru Hana Mottlová oslovila Českomoravskou asociaci podnikatelek a manažerek za účelem možné spolupráce myanmarských podnikatelek s těmi českými. Na úvodním setkání, které proběhlo v pátek 25. září prostřednictvím platformy MS Teams se tak s velvyslankyní a ekonomickým diplomatem Kamilem Pikalem potkaly kromě prezidentky asociace Kateřiny Haring a vedení ČMAPM také předsedkyně regionálních klubů asociace. V rámci hovoru byla představena země jako taková, dozvěděly jsme se mnohé informace o kultuře a nátuře barmských obyvatel, a pochopitelně také o potenciálních byznysových příležitostech. Těšíme se na další setkání v říjnu a listopadu, které, jak doufáme, přinesou, i v rámci ztížených podmínek a opatření, bližší spolupráci.

Konference ruských podnikatelek

Prezidentka naší asociace, Kateřina Haring, byla také přizvána na on-line konferenci Woman Conf Coach. Konference pořádaná ruskými podnikatelkami proběhla prostřednictvím platformy ZOOM ve středu 23. září. Jak je v této době již bohužel zvykem, setkání se neslo v duchu tématu Jak Covid zasáhl podnikání žen nejenom v Rusku, ale také u nás. Paní prezidentka tak sdílela jako mluvčí mezinárodní sekce zkušenosti českých žen podnikatelek a z vyprávění ruských podnikatelek o tom, jak se v této situaci zachovaly ony, tak brala informace i možné zdroje inspirace.

Americká odvaha

I na americké půdě se pořádala jedna velká zajímavá konference. Její jméno zní National Women’s Business Conference, která probíhá od 21. září až do 1. října. Konference je zaměřena na ženské podnikání všeho druhu, těšit se můžete na přednášky opravdových specialistek. Celé heslo konference zní “Brave is“… – tedy v překladu Odvaha je… a za to si doplňte, co si pod tímto slovem představíte. Na konferenci se můžete stále registrovat, a to prostřednictvím těchto webových stránek.

Máme radost, že i v této nelehké době si ženy mezi sebou stále chtějí předávat cenné informace a zkušenosti. Doufejme, že už se brzy při této výměně budeme moci potkat naživo.

Která konference vás nejvíce zaujala? Máte tip na nějakou další? Napište nám na: office@cmapm.cz nebo na naše sociální sítě: Facebook, Instagram nebo LinkedIn. Těšíme se na vaše postřehy!

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED