BLOG - 24.9.2020

Jak ven z nepřehledné doby aneb ženský vs. mužský pohled

Dnešní, celkem již 25. příspěvek na blog věnujeme našemu výročí. Je to už 25 let, co Českomoravská asociace vznikla. Na oslavu tohoto významného milníku byla připravována konference v Senátu Parlamentu České republiky s názvem Síla ženy v kontextu měnící se doby 21 století. Kvůli zpřísněným epidemiologickým opatřením však byla přesunuta na jaro příštího roku a my se tak rozhodli konferenci uspořádat alespoň virtuálně.

Virtuální konference, která tentokrát dostala příznačný název Jak ven z nepřehledné doby aneb ženský vs. mužský pohled, proběhla v úterý 22. září na online platformě ZOOM. Zúčastnilo se jí na 60 hostů, mezi nimiž byly i významné podnikatelky, manažerky, ale také významní manažeři a podnikatelé.

Konferenci moderovala moderátorka Prima CNN News Lucie Hrdličková, která uvítala hned několik speciálních hostů. V prvním panelu debaty na otázku Co nám přináší krizové situace debatovali senátorka Miluše Horská, ředitelka UNICEF Pavla Gomba, doktorka Mendelovy univerzity Brno Martina Rašticová, diplomatka Magda Vašáryová a generální ředitel ČEZ Kamil Čermák. 

Druhá část se nesla v duchu změny byznysového prostředí v průběhu let. Odpovídali Olga Girstlová, majitelka Grow Business, Simona Kijonková ze Zásilkovny a Petra Ondrušová z České spořitelny.

Poslední panel debaty byl zaměřen na roli ženy v kontextu doby po pandemii COVID – 19. Své postřehy sdělili senátorka Šárka Jelínková, Gita Fuchsová, bývalá velvyslankyně v Ghaně, Anna Putnová z VUT Brno, Milan Pařil, předseda představenstva společnosti Inpram a ekonomka Renáta Valerie Nešporek. 

Moc děkujeme všem přednášejícím i zúčastněným za inspirativní dopoledne. Nejvýznamnější momenty z konference také postupně najdete na našich sociálních sítích a my už se moc těšíme, až se s řečníky potkáme na živo příští jaro.

Napsali o naší konferenci

Asociace podnikatelek zorganizovala se Senátem online konferenci „Jak ven z nepřehledné doby“
Asociace podnikatelek zorganizovala ve spolupráci se Senátem ČR online konferenci Jak ven z nepřehledné doby

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED