Kampaň #CHOOSE WOMEN, jejímž prostřednictvím společně s veřejností podporujeme lokální podnikatelky, které patří k těm nejvíce zasaženým na trhu kvůli pandemii covid-19. Loni kampaň podpořilo přes padesát podnikatelek z dvacítky různých oborů v rámci propagace nejen přes sociální sítě.

„Chceme přispívat k rozvoji infrastruktury na malých městech. Ukazujeme, že i malé a drobné podnikání má svůj smysl, význam a důležitost pro život na malém městě či vesnici. Vytváří se tak kvalitnější prostředí pro život nás všech,“ uvedla prezidentka asociace Kateřina Haring. „Zapojit do kampaně se může kdokoliv. Stačí, když vyfotí ženu podnikatelku, jejíž produkty a služby doporučuje, a fotku nám pošle na adresu office@cmapm.cz. My pak vytvoříme z fotky a doporučení post, který budeme sdílet na sociálních sítích a který mohou sdílet i další.“

Podle viceprezidentky asociace ČMAPM Romany Kurucové se do loňského ročníku celosvětové kampaně zapojilo velké množství lidí, kteří nominovali své tipy žen podnikatelek a manažerek v rámci kampaně #ChooseWOMEN. ČMAPM pak úspěšně nejen prostřednictvím sociálních sítí podpořila přes 50 žen. #ChooseWOMEN v ČR tak získala nemalý zájem médií a některé ženy poskytly i rozhovory do známých magazínů.

Děkujeme tímto všem našim #ChooseWOMEN z roku 2020 i 2021, kterým jsme tak mohli pomoci zviditelnit jejich podnikání.

Zapojte se proto i Vy do této kampaně a dejte o sobě tak více vědět! #ChooseWOMEN má smysl!

Průměrná žena podnikatelka si vydělá méně než polovinu toho, co její mužský protějšek. To platí i dnes, ve 21. století, kdy jsou ženy vůdčími osobnostmi více než kdy dříve. Choose women je hnutí za prosazení žen, aby se dostaly na výsluní a obdržely podporu, kterou si zaslouží.


Choose women je celosvětová platforma fungující pod záštitou Mezinárodního dne podnikání žen (WED) – nepolitickým hnutím, které si dává za cíl oslavovat a podporovat ženy v byznysu, a zmírnit tak celosvětovou chudobu.

My v ČMAPM si dáváme za cíl tyto ženy najít a prostřednictvím sociálních sítí Vám je představit.

Jak můžete pomoct Vy?

Kampaň Choose women upozorňuje na chudobu žen a má za úkol podpořit ženy, které podnikají, poskytují služby či vyrábí zboží. Podpořte ještě dnes podniky ve vlastnictví žen. Zvolte si ženské autorky, které budete číst, ženské režisérky, jejichž filmy si pustíte. Sledujte ženské profily, sdílejte jejich hlasy, hudbu, umění, technologie. Zvolte si ženy jako lídry. Protože pokaždé, když si zvolíte ženu, podporujete tím všechny ženy kdekoliv na světě.


Buďte tím, kdo si vybírá!

Vytvořte si svůj vlastní Instagramový filtr


Máte slovo!

Dejte vědět svým přátelům, rodině a kolegům po celém světě, že si vybíráte ženu. Ukažte, že umíte rozbít skleněný strop prostřednictvím vlastního #choosewomen příspěvku s naším Instagramovým filtrem.


Jak na to?

  • Sledujte ChooseWOMEN na Instagramu.
  • Na profilu ChooseWOMEN klikněte na záložku s ikonkou filtru
  • Klikněte na příklad filtru, dále na vyzkoušet a můžete začít rozbíjet skleněný strop prostřednictvím vaší kamery.
  • Nezapomeňte označit @choosewomen a vaše přátele!

Sledujte nás na Facebooku, Instagramu nebo LinkedInu a #choosewomen!

Děkujeme a těšíme se na Vaše příspěvky!

CHOOSE WOMEN 2020

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2023 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED