Příběhy ČMAPM #1

Ludmila Klimešová

ČMAPM spouští nový seriál příběhů inspirativních žen, které mají světu co říct. Příběhy ČMAPM pro vás budeme připravovat dvakrát měsíčně. Přečtete si je na našich webových stránkách, Facebooku i LinkedInu. 

Jako první vám představujeme inovátorku a světoběžnici Ludmilu Klimešovou, ředitelku HR Global Business Services v nadnárodní firmě Celestica

Ludmila Klimešová je už pět let ředitelkou HR Global Business Services ve společnosti Celestica, kanadské společnosti poskytující kontraktační služby v oblasti vývoje, výroby a řešení dodavatelského řetězce pro mezinárodní klienty z oblasti informačních a komunikačních technologií, letectví a mnoha dalších oborů.

Se svými týmy personalistů řeší záležitosti více než devíti tisíc zaměstnanců společnosti, kteří pracují v Severní Americe a Evropě. Vzhledem k časovým pásmům začíná ráno s kolegy z Malajsie, kterým pomalu končí pracovní den, pokračuje s týmem v Rumusku a odpoledne a večer potřebuje další kávu na čerstvě probuzené šéfy z Kanady a tým v Mexiku.

Energie má naštěstí usměvavá Ludmila přehršel. Patří k těm manažerkám, ze kterých cítíte klid, autoritu, a zároveň akční potenciál a dobrou náladu za všech okolností. „Kdybych se měla hroutit z problémů, tak bych tuhle práci nemohla dělat. Její podstatou je řešení problémů,“ dodává.

Dříve její práce obnášela výjezdy na služební cesty v řádu několika dní až týdnů, a to v podstatě každý měsíc. Kvůli pandemii covidu-19 už ale rok nevycestovala do zahraničí a své týmy řídí z Brna, kde také žije. „Manžel už se docela těší na návrat do starých kolejí,“ říká s úsměvem.

I když dnes působí na vysoké manažerské HR pozici v mezinárodní společnosti, měla Ludmila původně úplně jiné kariérní plány. „Byla to klikatá cesta. Částečně jsem také byla ve správnou dobu na správném místě a využila příležitost, když se naskytla,“ popsala nedávno pro podcast Kateřiny Haring Podnikatelka na serveru INFO.CZ.

Tam na sebe také prozradila, že od dětství toužila pracovat v oděvnictví a přizpůsobila tomu i volbu oboru technologie a textilu na vysoké škole. Vysněné angažmá technoložky výroby v oděvní firmě nedopadlo, Lída Klimešová ale místo toho neváhala absolvovat rekvalifikační kurz na účetní.

Jako účetní Klimešová pak nastoupila i do společnosti, která se nakonec stala součástí kanadské nadnárodní korporace Celestica, kde přešla na oddělení lidských zdrojů a pracuje v tomto oboru pracuje již dvacet let.

Ludmila sama o sobě říká, že ji zajímají nové technologie, inovace a automatizace. Ostatním ženám vzkazuje, aby se nebály začít pracovat v technických oborech, a šly do IT a technologických firem, kde bude jejich ženský element velmi třeba.

Volný čas tráví s rodinou, ráda poznává nová místa a lidi, cestuje letadlem, autem, vlakem pěšky nebo na koloběžce. Také poslouchá audioknihy a věnuje se kreativní práci, třeba si ozdobí klobouk na kloboukovou party…

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED