BLOG - 16.12.2020

ATLAS21 ve spolupráci s ČMAPM přináší rozhovory se zajímavými českými osobnostmi

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického v Praze (CIIRC ČVUT) a jeho univerzitní start-up TRIX Connections v listopadu představilo multimediální laboratoř, v rámci které představuje platformu ATLAS 21. Ta vznikla s jednoduchým, ale přesto velmi důležitým cílem – podpořit české výtvory a technologie, které pomáhají zvládnout krizi spojenou s pandemií nemoci COVID-19. Rozhovory s českými inovátory bude moderovat prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek Kateřina Haring. Pořad platformy ATLAS 21 dostal název „Ženy pro změnu – Pro změnu ženy“.

Portál ATLAS 21 vznikl ke konci října v reakci na aktuální dění kolem COVID-19 pod rukama Víta Dočekala a Robina Čumpelíka jako nezisková organizace. Zakladatelé chtějí prostřednictvím projektu seznamovat širokou veřejnost s projekty, které mají kladný dopad pro společnost nejenom v České republice, ale i ve světě. „Iniciativa studia ATLAS 21 nás velmi pozitivně oslovila především tím, že chce informovat o nových technologických řešeních, inovačním potenciálu českých firem a akademické sféry i o celospolečenských aktivitách, které pomáhají v boji proti pandemii COVID-19. Také my jsme přesvědčeny o tom, že je důležité s veřejností sdílet zprávy o schopnostech Češek a Čechů, a podpořit tak pozitivní informování, respekt, inspiraci a naději,“ uvedla prezidentka Kateřina Haring.

Premiérový díl „Ženy pro změnu – Pro změnu ženy“ hostila Helena Neumannová, majitelka levandulové farmy Levandulové údolí v Chodouni na Berounsku a dodavatelka potravinářských a kosmetických výrobků z levandule v biokvalitě. Dalším hostem, který přijal pozvání, byla Adéla Bodiová, spolumajitelka české firmy Beany vyrábějící sportovní vybavení, včetně kol, dětských lyží a snowboardů. Třetí díl se zaměřil na příběh Martiny Vítkové, zakladatelky a spolumajitelky technologického a inovačního holdingu NWT a.s. s miliardovým obratem. Rozhovoru se zúčastnila i dcera Martiny Klára, která se zapojuje do rodinného byznysu již mnoho let.

Poslední díl, který byl odvysílán tento týden, přinesl pohled Heleny Valtrové, generální manažerky pražského hotelu Emblem. „Hotely a restaurace jsou krizí způsobenou epidemií covidu postiženy maximálně. S Helenou jsme řešily, jak zvládá vést butikový rodinný hotel v centru Prahy v tak náročné době, co jí pomáhá a co ji krize naučila,“ komentuje Kateřina Haring nový díl pořadu. „Rozhovor byl streamován 15. prosince na webu Atlas21, kde si ho můžete následovně kdykoliv poslechnout. Nenechte si ujít povídání o flexibilitě, inovacích a zajímavých aktivitách českého ženského podnikání,“ doplnila prezidentka asociace.

Rozhovory moderované Kateřinou Haring najdete na Facebookovém profilu portálu Atlas 21 každý týden, stejně jako další novinky ze světa technologií a vědy.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED