BLOG - 18.9.2020

Lady Business Moravskoslezského kraje 2020

Digitální koučka a manažerka řídícího centra pro děti se zdravotním postižením – to jsou vítězky letošního ročníku soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. Ta už pátým rokem oceňuje významné ženy Moravskoslezského kraje. Letos se do soutěže mohly přihlašovat ženy v kategorii Podnikatelka a Manažerka neziskovky. Přihlašování bylo otevřené po dobu jarních měsíců. Přes prázdniny odborná porota, ve které zasedla i prezidentka ČMAPM Kateřina Haring, vybírala finalistky a slavnostní vyhlášení vítězek proběhlo v úterý 8. září na galavečeru ve Vile na Landeku v Ostravě-Petřkovicích.

Celkem svou přihlášku do soutěže zaslalo 32 žen, z toho 19 podnikatelek a 13 manažerek z neziskových organizací. „Letošní ročník soutěže se nesl v duchu nových podnikatelských příběhů a nezlomné víře pomoct ostatním. Tyto dámy jsou symbolem vytrvalosti, píle a odhodlání, jak svůj nápad překlopit ve fungující podnikání a stabilně růst nebo jak efektivně řídit organizaci a zajistit odpovídající úroveň poskytovaných služeb. Všechny tyto ženy si zaslouží naši pozornost a poděkování,“ řekl k soutěži hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který také předával ocenění finalistkám.

Kategorii Podnikatelka ovládla digitální koučka a lektorka digitálních dovedností Markéta Ubíková. Prostřednictvím projektu Smart žena pomáhá ženám orientovat se v digitálním a online světě. Učí je, jak pracovat s novými technologiemi. Ukazuje jim, jak tyto technologie pomáhají zvyšovat jejich efektivitu a produktivitu, nebo jak pomocí nich získají lepší pracovní místo či se posunou a zviditelní ve svém podnikání.

Na druhém místě se umístila Veronika Socha Kolibová, jednatelka soukromé mateřské školy Veselá opička ve Štramberku. Její školka využívá inovativní a alternativní výchovně vzdělávací programy. Třetí místo vybojovala Pavlína Filipi, generální ředitelka společnosti Lázně Darkov, které se řadí k předním lázeňským a rehabilitačním zařízením v České republice.

Druhou kategorii, tedy kategorii Manažerka neziskovky, vyhrála Vladimíra Salvetová, ředitelka Společnosti pro ranou péči v Ostravě. Jmenovaná organizace se specializuje na poskytování rané péče pro děti se zdravotním postižením. „Tato práce mi dává veliký smysl. Sama jsem matkou tří dětí a vím, jak je důležité, aby se děti vyvíjely v podnětném prostředí a měly zázemí ve své rodině. To, jak raná péče funguje napomáhá tomu, aby rodiče svoji roli zvládli,“ okomentovala svou výhru Vladimíra Salvetová.

Druhé místo patří Andree Hájkové, zakladatelce spolku ČMELÁČEK. Její spolek poskytuje pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením a pro jejich rodiny trvalou podporu a pomoc ve formě denního stacionáře a různorodých aktivit klubové činnosti. Třetí příčka patří Zdeňce Hyvnarové, zakladatelce a aktivní člence OVAHELPu – Centru pomoci onkologickým pacientům. OVAHELP se soustředí na sdílení informací o rakovině mezi pacienty, zdravotníky a veřejností. Organizuje různé přednášky o prevenci, jejich dobrovolníci pečují o nemocné pacienty v nemocnicích a také jezdí k pacientům domů.

Vítězky letošního ročníku kromě titulu Lady Business Moravskoslezského kraje také stotisícovou výhru, kterou rozdělí na dobročinné účely a své vlastní aktivity umožňující další rozvoj.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED