BLOG - 9.9.2020

Letní podnikatelský kemp 2020

Členky Regionální klubu Praha podpořily pátý ročník Letního podnikatelského kempu 2020, který pořádá nezisková organizace Nadace ZET profesora Milana Zeleného. Cílem kempů je podpořit mladé znevýhodněné lidi na začátku jejich kariéry, poskytnout jim obchodní vzdělání a pomoci jim rozvíjet jejich podnikatelský záměr. Program kempu klade důraz na vzdělávání a osobní rozvoj jednotlivých účastníků. Podporuje a vytváří jejich osobní zodpovědnost za uplatnění na trhu práce. Dlouhodobým posláním kempu je jejich příprava na úspěšné zařazení do běžného života po odchodu z dětského domova nebo azylových domů.

Účastníci kempu se tedy mohli setkat s Janou Ryšlinkovou, Gitou Fuchsovou, Lucií Pilipovou, Lenkou Kocourkovou a samozřejmě Olgou Girstlovou, která Letní podnikatelské kempy spoluorganizuje.

Profesor Milan Zelený se letos kempu bohužel účastnil pouze virtuálně, všechny účastníky zdravil prostřednictvím obrazovky z New Yorku, jelikož mu aktuální světová situace nedovolila cestovat. 

Byly jsme rády, že můžeme předat své zkušenosti ze života i z podnikání. Večerní diskuse s těmito mladými lidmi byly pro nás všechny obohacující a osvěžující. Bylo neuvěřitelné sledovat jejich zapálení pro nový dospělý život mimo dětský domov i pro možné vlastní podnikání. Během kempu všichni pracovali na svých podnikatelských modelech, které na konci vyhodnocovala odborná komise.

Velmi nás zaujal Ládík Rostaš, který se jako vyučený zahradník nadchl pro fotografování. V jeho případě je velmi vidět kombinace skutečného nadání a zápalu pro fotografii. 

Honza Oulehla je již částečně mentorem kempů, svoji firmu Honzovy řízky založil na základě zkušeností z předchozích Kempů, kde byl řadovým účastníkem. Díky Nadaci se mu podařilo získat bydlení pro sebe a svého mladšího bratra Lukáše, který se chce stát truhlářem a aktuálně studuje tento obor na řemeslné škole.

Na závěr bych ráda prezentovala jednu z odpovědí Profesora Zeleného na dotazy účastníků Kempu, jak se mu žije v New Yorku v době covidové…

“Můj život je náročný, ale plný komunikace se světem, plný radosti ze života. Já sám jsem strůjcem svého žití, já sám jsem za něj zodpovědný – hlavně sám sobě, ale také vzácné skupině přátel, na kterých mi záleží. A do té vzácné skupiny patří ta směsice mládí a dospělosti kdesi daleko – na Vilémově.”

Pamatujme si to všichni, že “MY SAMI JSME STRŮJCEM SVÉHO ŠTĚSTÍ”. Vnímejte to jako vzkaz nám všem, nejen účastníkům Kempu. V této době je to skutečně důležité. 

Přejeme všem hodně štěstí a píle v dalších letech, velmi rády se s nimi uvidíme na dalším, již šestém ročníku v roce 2021.

Lenka Kocourková, místopředsedkyně RK Praha, majitelka À la Maison Elegant Interiors

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED