BLOG - 2.9.2020

Next Generation

Jaká asi bude další generace? Budou spíše ambicióznější? Čeká je lepší nebo horší doba? Budou chtít hlavně svobodu a flexibilitu, nebo budou mít úplně jiné priority? Abychom následující generaci pomohly, vytvořily jsme v rámci asociace projekt Next Generation. Ten je určen (především) maminkám a dcerám, jak uvádí prezidentka asociace Kateřina Haring.

To, co nás naučí život, nám nedá žádná škola, jak se často říká. Proto, když tento projekt vznikal, přemýšlely jsme, jak dětem předat opravdu to, co v životě budou potřebovat. Celý projekt Next Generation je o společně stráveném čase a ‘škole hrou‘, při které chceme našim dětem ukazovat to, co jim škola nedá. Jedná se o naše nejlepší zkušenosti, poznatky, best practices a další zažité zkušenosti.

Cílem projektu je, aby se děti naučily budovat vztahy a vzájemně si pomáhaly. Důležitost tohoto projektu dosvědčuje i fakt, že některé z dětí jednou převezmou naše firmy a nenásilně je k tomu můžeme vést už od dětství.

Nový projekt byl také založen za účelem podpory mladých talentů. Chceme, aby měly děti správné hodnoty, poznávaly tradice země jejich vlastní i těch cizí, vážily si svých kořenů a rozvíjely se. Prostřednictvím projektu rozvíjíme jejich talent a kreativitu. Záleží nám, aby už jako mladé nahlédly do zákulisí určitých oborů, vzdělávaly se a také byly motivovány.

První setkání tohoto projektu proběhlo poměrně netradičně – děti se totiž podívaly do centra živého vysílání, studia Prima CNN News. Celkem 12 dětí se svými maminkami podnikatelkami mohlo na exkurzi zjistit, jak vlastně funguje celá televize. Vyzkoušet si mohly také práci moderátorek či kameramanů. Některé z nich tak možná do svých představ pustily tuto profesi a je jen na nich, zda se k ní v budoucnu budou chtít vrátit a rozvíjet se. A to si dáváme za cíl při organizování dalších setkání – dát dětem jistotu, že si mohou vybrat z opravdu pestré nabídky toho, co je bude bavit.

Další setkání v rámci projektu Next Generation jsou plánována na podzim. Jaká to budou můžete zjistit na webových stránkách ČMAPM nebo sociálních sítí projektu:

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED