BLOG - 12.8.2020

Malý malířský zázrak

Každá žena chce být výjimečná. Proto nosíme šperky. Jenže jak řekla Coco Chanel: “Pokaždé, než vyjde žena z domu, by měla odložit jeden šperk a pak až vyrazit.“ Tímto heslem se řídí i Barbara Kautmanová, která má talentovanou dceru Rozárku. Rozárie odmalička maluje, a tak její maminka dostala nápad. Obrazy, které namaluje, tiskne na hedvábné šátky a inspiruje s nimi ostatní umělce po celé Evropě. 

Loď, Vlčí máky, Mořské panny – to je jen výčet některých motivů, které na Rozárčiných obrazech najdeme. Ta se malování věnuje od svých pěti let. Výtvarný talent zdědila ze strany matky, která je vnučkou valašského malíře Václava Jaroně (1920 – 2005) a zároveň praneteří akademického sochaře Václava Kautmana (1920 – 1981). Její styl lze nazvat impresionismem, realismem, jindy i kubismem s osobitým dětským pojetím emocí a nálad. Obrazy maluje nejčastěji uhlem, temperovými i akrylovými barvami. A jako správná raubířka používá nejenom štětce, ale i prsty, párátka nebo to, co zrovna doma najde. 

Na základě jejího talentu a tvorby vznikla myšlenka navrhnout kolekci Ego by Roza, která se soustředí na módní doplňky. První šátek pod touto značkou spatřil světlo světa v roce 2017. Byla to Sakura, na základě které si Barbara uvědomila, jaký má Rozárie talent.  

Následovala úspěšná výstava v hotelu Fairmont the Palm v Dubaji, kde Rozárka vystavovala o Vánocích v roce 2017. Do Dubaje se podívala i o rok později, kdy byla její výstava zopakována. Malý malířský zázrak spatřili i na výstavě v Římě, další výstava je plánována na květen 2021. Její obrazy visí v Itálii, šátek se zlatým slonem nosí první dáma Ghany Rebecca Akufo-Addo. Mezi nejvýznamnější spolupráce patří např. světová automobilka Porsche, pro kterou Rozárie namalovala obraz k 70. výročí vzniku; spolupráce s automobilkou Volkswagen; také vytvořila obraz i šátek k 100. výročí narození Nelsona Mandely, a šátek tak nosí i jeho vnučka Ndileka Mandela. 

Rozárie již představila svá díla na samostatných vernisážích v Praze a její obrazy jsou součástí nejrůznějších charitativních akcí. Dnes kolekci tvoří obrazy, šátky, dámské kimona, hedvábné šaty i boho kardigany nejen ze stoprocentního hedvábí, ale i modulu a dalších přírodních materiálů italské kvality. Příběh každého obrazu i šátku najdete na www.egobyroza.com , kde si také můžete vybrat ten svůj.

Mladá malířka bere inspiraci všude okolo sebe. S maminkou hodně cestuje; kromě výtvarných vloh inklinuje i k tanci, přičemž získala stipendium v taneční škole moderního tance; chystá se učit box a navštěvovat lekce latinskoamerického tance. Také je ráda přítomna u schůzek, na kterých se probírají detaily ohledně nejnovějších šátků nebo spolupráce s italskou výrobnou. Mezi největší ambice dnes již jedenáctileté Rozárky patří podívat se do amerického New Yorku a dál malovat obrazy, které budou v budoucnu ještě hodně vidět.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Viniční 4049/235, 615 00 Brno

©2020 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED