BLOG - 10.6.2020

Ženy 50+ aneb ČMAPM startuje nový projekt!

Restart profesní kariéry. Změna zdravotního stavu s dopady na profesní výkon. Skloubení rodinného a pracovního života. To vše může postihnout ženy 50+. A nejen je.

Právě proto přináší ČMAPM nový projekt s názvem Ženy 50+. Ženy této věkové skupiny stojí před novými výzvami uplatnění se na trhu práce. Změny souvisí se zaváděním digitálních technologií do jejich běžných pracovních aktivit a pracovních návyků nebo s řízením pracovních týmů online. Často čelí ztrátě zaměstnání nebo změně svého pracovního zařazení, případně pracovnímu vyhoření. Řeší svůj pracovní restart, zakládají nová, spíše menší podnikání, většinou na IČO, a stávají se OSVČ.

Do toho se přidávají povinnosti rodinné – ženy většinou zastávají pozice matky, babičky i dcery, a musí tak pečovat o vnoučata i rodiče. Nová, tzv. sendvičová role, tak vyžaduje psychické i fyzické úsilí. Podávat k tomu profesionální pracovní výkon v nové době digitální ekonomiky není jednoduché.


Asociace si dává za cíl prostřednictvím vybraných odborných seminářů, webinářů a tréninků v jednotlivých regionech celé České republiky podpořit např.:

  •         rozvoj získání nových znalostí a zkušeností u žen 50+
  •         nalezení rovnováhy jejich „sendvičové role“ (skloubení péče o své děti i staré rodiče)
  •         udržení fyzického a psychického zdraví
  •         schopnost zvládnout profesionální nabídku na trhu práce a na trhu podnikání

Projekt je určen nejenom ženám 50+, ale také mladším ročníkům. Od podnikatelek přes manažerky, ředitelky škol, až po ženy, které řídí obce, města. Chceme propojit ženy v těchto pozicích, aby se mohly navzájem povzbudit, sdílet své know-how a především si předat své rady a zkušenosti.


Semináře i webináře budou realizovány od května 2020 po celý rok. Ukončení projektu poté proběhne formou konference v Praze, na kterou jsou zvány členky asociace spolu se všemi ženami, které se jednotlivých setkání zúčastnily.


A na jaký workshop se můžete těšit jako první? V červnu budou na téma Nový osobní restart: Osobní business model a můj nový business plan (modely Canvas a Business model FOR YOU). Přednášet budou Václav Sušeň, Olga Girstlová a Ladislava Fialová. Termín brzy upřesníme na našich sociálních sítích.

Už jste si vybrali vaši ženu – podnikatelku? O Choose women více na našem blogu. Sledujte také naše webové stránky, Facebook, Instagram nebo LinkedIn, ať vám nic ze světa asociace neunikne!

Kontaktujte nás!

Kde nás najdete?

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek o.s.
Botanická 785/9, 602 00 Brno

FOLLOW US

©2019 CMAPM.CZ ALL RIGHTS RESERVED